Wrocławski Teatr Muzyczny Capitol wraz ze Stowarzyszeniem Edukacji Krytycznej, zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w ostatniej edycji projektu edukacyjno-kulturalnego, realizowanego we współpracy z Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli na bazie spektaklu „Otworzy się ziemia” w reżyserii Radka Stępnia.
Temat biedy, wykluczenia czy bezdomności jest z jednej strony bardzo daleki, ale bywa, że staje się bardzo bliski. I to nie tylko z powodu często obserwowanej bezdomności ulicznej, bo przecież mówi się też, że do utraty mieszkania prowadzi kilka rat kredytu…Jakie emocje wzbudza ta problematyka w uczniach?
Jaki jest obraz osób w kryzysie, który mają w głowie?
Jak o tym rozmawiać?
Wierzymy, że najlepiej przez teatr!
Proponujemy:
- Atrakcyjny warsztat uwrażliwiający dla uczniów na terenie szkoły (45 min.)
- Udział w spektaklu Teatru Muzycznego Capitol „Otworzy się ziemia”
- Dyskusję na podst. kart pracy po spektaklu.
Scenariusze warsztatów wprowadzają uczniów w sztukę opartą na twórczości Bertolta Brechta. Realizują podstawę programową z zakresu nauk o społeczeństwie i języka polskiego. Pierwszy dotyczy stygmatyzacji związanej z doświadczeniem kryzysu, drugi odwołuje się do wspólnego nam wszystkim tematu snów na podstawie twórczości Brechta, zaś trzeci – wpływów społecznych i życia codziennego.
Spektakle odbędą się 21 i 22 listopada 2024 roku o godz. 11:00.
Rezerwacja biletów na spektakle pod numerem telefonu 71/789 04 01. Po dokonaniu rezerwacji na spektakl, zapisów na warsztaty można dokonywać pod adresem: biuro@edukacjakrytyczna.org Warsztaty będą się odbywać w dniach miedzy 24.10-7.11 Bilety dla uczniów – 35 zł, dla opiekunów 1 zł. |
Zainteresowani pedagodzy otrzymają komplet materiałów edukacyjnych ze wszystkich trzech tematów, ale prosimy o wybór jednego do realizacji w szkole przez naszych edukatorów.
Pierwsze słowa spektaklu doskonale obrazują to, czego doświadczą uczniowie:
„Wy, artyści, którzy teatr robicie
W wielkich domach, pod sztucznymi słońcami
Wobec milczących tłumów, odwiedzajcie czasem
Ów teatr, co rozgrywa się na ulicy.
Ten powszedni, różnorodny, niesławny
A tak żywy, ziemski i ze współżycia ludzi.”
Zapraszamy!