Zmiany na egzaminie maturalnym z wiedzy o społeczeństwie w 2021 roku

Zapraszam na szkolenie dotyczące zmian w organizacji i wymaganiach egzaminacyjnych na egzaminie maturalnym z wiedzy o społeczeństwie w roku 2021 (kod formy: BKI12). Szkolenie odbędzie się w formie webinarium na platformie MS Teams.

Termin szkolenia: 29 stycznia 2021, od godz. 17.00

Zgłoszenia na szkolenie drogą elektroniczną na stronie: https://wcdn.wroc.pl/szkolenia

Bartosz Kicki

doradca metodyczny WCDN

Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, że w najbliższym czasie nie planujemy przeprowadzenia diagnoz dla uczniów, którzy ukończyli gimnazjum i uczą się obecnie w klasach II szkół ponadpodstawowych. Zgodnie z przedstawionym we wrześniu harmonogramem przeprowadzenie diagnoz miało się odbyć na początku lutego 2021 r .

Niestety obecne obostrzenia sanitarne nie pozwalają na zorganizowanie diagnoz w szkole, co byłoby najrozsądniejszym modelem wykorzystania przygotowanych w WCDN arkuszy.

Proponujemy przesunięcie przeprowadzenia diagnoz na najbliższy możliwy termin pozwalający na przynajmniej hybrydowy rytm pracy szkół.

Wdrażanie nowych podstaw kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego w kontekście przygotowania uczniów do nowej formuły egzaminu zawodowego

Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaprasza nauczycieli kształcenia zawodowego na bezpłatne webinarium dotyczące wdrażania nowych podstaw kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego w kontekście przygotowania uczniów do nowej formuły egzaminu zawodowego.

Spotkanie odbędzie się 3 lutego w godzinach 15.0016.30 za pośrednictwem platformy MS Teams. Czytaj dalej Wdrażanie nowych podstaw kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego w kontekście przygotowania uczniów do nowej formuły egzaminu zawodowego

Lekcja:Enter na Dolnym Śląsku

Szanowni Państwo, zapraszamy SZKOŁY do udziału w projekcie „Lekcja:Enter na Dolnym Śląsku”.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020. Więcej informacji o projekcie: www.lekcjaenter.pl.

Projekt realizuje Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych
w Partnerstwie z Gminą Wrocław (Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli), Fundacją Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella”, Fundacją „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. Czytaj dalej Lekcja:Enter na Dolnym Śląsku

Talerz zdrowego żywienia – nowe opracowanie PZH oraz zalecenia WHO dotyczące aktywności fizycznej

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Wicedyrektorzy,

Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaprasza na bezpłatne konsultacje online  pt. „Talerz zdrowego żywienia – nowe opracowanie PZH oraz zalecenia WHO dotyczące aktywności fizycznej.”

Zajęcia rozpoczną się 4.2.2021 r. o godzinie 10.00 na platformie Teams. Termin składania zgłoszeń do 2.2.2021 r. (ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń). Zajęcia poprowadzi Anna Kwiatek. Przewidywany czas spotkania: 2 godziny.

Zainteresowane osoby proszone  są o dokonanie rejestracji na stronie WCDN:   https://wcdn.wroc.pl/szkolenia/

Po dokonaniu rejestracji na szkolenie przekazane zostaną Państwu informacje dotyczące logowania na platformie Teams.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt:

e-mail: a.kwiatek@wcdn.wroc.pl,
telefon: 71 798 68 80 wew. 214

Nauczyciel przedmiotów zawodowych na ścieżce awansu zawodowego – umiejętność dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami (HBI15)

Zapraszamy nauczycieli przedmiotów zawodowych na bezpłatne konsultacje zbiorowe (kod formy: HBI15) dotyczące realizacji wymagania egzaminacyjnego na stopień nauczyciela mianowanego  lub wymagania kwalifikacyjnego na stopień nauczyciela dyplomowanego (umiejętność dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami w ramach wewnątrzszkolnego doskonalenia zawodowego). Czytaj dalej Nauczyciel przedmiotów zawodowych na ścieżce awansu zawodowego – umiejętność dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami (HBI15)

Zmiany na egzaminie maturalnym z geografii w roku 2021 (HST8)

Zapraszam na szkolenie dotyczące zmian w organizacji i wymaganiach egzaminacyjnych na egzaminie maturalnym z geografii w roku 2021 (kod formy: HST8). Szkolenie odbędzie się w formie webinarium na platformie MS Teams.

Termin szkolenia: 28 stycznia 2021, w godz. 16.00-19.00

Zgłoszenia na szkolenie drogą elektroniczną na stronie: https://wcdn.wroc.pl/szkolenia

Hanna Staniów

doradca metodyczny WCDN